در فضای مجازی اینترنت سایت هایی هستند که بصورت رایگان در اختیار وب مسترها و طراحان وب سایت امکان ثبت دامنه البته با پسوند خود شرکت دامنه ارائه می نمایند. در این مطلب قصد داریم چند سایت ارائه دامنه رایگان را به شما معرفی کنیم.

 

توضیحی در مورد دامنه:
دامنه در حقیقت نام وب سایت شما می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. پسوندهای بین الملی رایج عبارتند از .com ، .net و .org که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند. در ثبت این دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با اولویت درخواست ثبت می شوند و برای مدت یک تا ده سال (قابل تمدید) با توجه به حق الثبت پرداختی معتبر می باشند.
دامنه های .info ، .biz و .name نیز در زمره دامنه های قابل ثبت برای عموم ولی با کاربری خاص می باشند. پسوند .info برای سایتهای اطلاعاتی (Information) ، پسوند .biz برای سایتهای تجاری (Business) و پسوند .name هم فقط برای سایتهای شخصی مناسب می باشد استفاده از این سه پسوند در خارج از این چارچوب تعریف شده ممنوع و منجر به حذف دامنه و سلب حقوق مربوطه از مالک آنها خواهد شد. همچنین کلیه دامنه های بین المللی فوق و بسیاری از دامنه های محلی تابع قوانین حمایت کننده از علائم تجاری می باشند.

 

سایت های ارائه دامنه رایگان:

DOT.TK
برای ثبت دامنه رایگان .TK کلیک کنید

CZ.CC
برای ثبت دامنه CZ.CC کلیک کنید

CO.VU
برای ثبت دامنه CO.VU کلیک کنید

CO.NR
برای ثبت دامنه CO.NR کلیک کنید