قبلا ابزارهای را برای افزایش سرعت یا زیباتر کردن Theme سایت ها را معرفی کردم .اما امروز می خواهم چند سایتی که امکانات رایگان برای ایجاد وبسایت را در اختیار کاربر قرار می دهد را شرح دهم . می توان گفت این سایت ها از بهترین میزبانهای رایگان برای ارائه خدمات جهت ایجاد سایت ها هستند .

SnapPages

به وسیله این سایت می توان ساده ترین راه برای ایجاد یک وب سایت شخصی را تجربه کرد .

 Google Sites


گوگل هم صفحاتی را برای کاربران اینترنتی که می خواهند یک وبسایت داشته باشند را به اشتراگ گذاشته تا مطالبشان در این صفحات به سرعت Upload کنند . نحوه کار با این ابزار بسیار ساده می باشد.

Wix

شما می توانید یک وب سایت رایگان ایجاد کنید که با کشیدن و رها کردن رابط های گرافیگی براحتی و بدون نیاز به هر کد یا نرم افزار برنامه نویسی یک سایت ایجاد کنید . با استفاده از عناصر طراحی داخل سایت اضافه کردن عکس ، متن ، فرمهای تماس ، نقشه های گوگل و آیکن های شبکه های اجتماعی ، پیوندها ، فایلهای صوتی و ویدئویی را با چند کلیک می توان ایجاد کرد. شما همچنین می توانید مطالب خود را با عکس های مرتبط درون سایت آپلود کنید .

DevHub

با DevHup به راحتی می توانید با ویژگی های که این سایت در اختیارتان قرار می دهد یک سایت برای خود دست و پا کنید .

Webs


این وبسایت قالبهایی که بیشتر در کسب  و کار آنلاین هستند را برای فراهم کردن سایت در اختیار کاربران قرار می دهد از امکانات این ابزار میتوان به نمایش عکس و فیلم و ایجاد تالار گفتگو اشاره کرد .

GetShopped


اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین داشته باشید و محصولات خود را به عرضه بگذارید این سایت تمامی امکانات آنلاین خود را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد از امکانات دیگر این سایت در پرداخت های آنلاین توسط پی پال ، پرداخت اکسپرس و بسیاری دیگر می توان اشاره کرد .

Webnode


یکی دیگر از ابزارهایی است که به کاربر اجازه می دهد با سرعت یک وب سایت برای خود ایجاد کند ، شما در این سایت می توانید از دامنه هایی که خود قبلا ایجاد کرده اید هم استفاده کنید . به وسیله این سایت شما در عرض ۵ دقیقه می توانید یک وب سایت برای خود ایجاد کنید .